Çağrı Merkezi Masalarında Temel Nitelikler Nasıl Olmalıdır ?

Çağrı merkezi masasında temel nitelik, insanları konsantre edecek alanların olmasıdır. Çağrı merkezleri çok gürültülü ve yoğun iş süreçlerinin olduğu, baskının da yoğun olduğu alanlardır. Bunun için, kişiye ait alan tasarımı çok önemlidir. Çalışan personelin kendisine ait bir alanı olduğunda, o alanın iş alanı ve eğlenceli bir alan olduğuna ikna etmek zorundasınız. Bunun için kendisine ait hissedeceği düzgün ve nitelikli bir alan tanımı için doğru mobilya çözümü seçmelisiniz.

Çağrı Merkezi Masalarında Temel Nitelikler Nasıl Olmalıdır?

Özellikle kabinli sistemlerde personelin koltuğunu da kabin içerisine alabileceği, dış dünyayla iletişimini kapatabileceği, sosyal olmak için de dinlenme alanlarını veya diğer bekleme alanlarını kullanabileceği tasarımlar daha uygun görünmektedir. Personel burada ailesine özel hayatına ilişkin bazı tanımlamaları ve nitelikleri resim olsun, çiçek olsun bunları bu alan içerisine asabileceği yüzeyler istemektedir.

Masalarda çok başka renklerin olmasını önemsemiyoruz, önemli olan personele net pırıl pırıl aydınlık mekan sunmaktır. Bunun için beyazın ahşap yüzeylerde kullanımını önemsemekteyiz. Ama genel yapıda ses hem dışardan gelen unsurları kesmek yalıtmak, hem içerideki sesin yutulmasını sağlayarak ortama daha az yansımasını sağlamak için özel ses yutucu kumaşlı panellerin olmasını önermekteyiz. Bu konuda yurt dışından, Endonezya’dan ithal ettiğimiz, Tübitak testlerini yaptığımız sadece bizim tarafımızdan, Türkiye’ye ithal edilen 4mm kalınlığında, kumaşlarımızı tavsiye etmekteyiz.

Tabii bütçesi var ise genel mekan boyutuyla çok alakalı olmak üzere Tübitak ’ta test belgelerini aldığımız faydalı model patent belgesine sahip olunan Mod Pro ürün segmentimiz de bulunmaktadır. Bu ürün yine kabinler içerisinde kullanılabilmektedir. O zaman da ses yutulması çok fazla olmaktadır, sesin etrafa yansıması çok az olmaktadır. O zaman da genel gürültü ve genel gürültü kirliliği ile ilgili kavramlar devre dışı kalmaktadır.

Personele mutlaka gün ışığının geldiği, ışığın kabin içerisine alabilecek yapıları da sunmak gerekmektedir. Eğer böyle bir yapı yok ise mutlak suretle aydınlatmanın da çalışma koltuklarının üzerinde olması gerektiğini anlatmak gerekmektedir. Eğer aydınlatmasının doğru bir şekilde almıyorsa ki, en büyük baz alınan noktalardan, hatalı noktalardan bir tanesi budur; personel kabinler içerisinde sadece kendisine parlayan bir ekrana baktığında çok mutlu olmayabilmektedir.

Masalarda özellikle, masanın üst noktasında herhangi bir depolama unsurunu barındırmamak masayı daha stabil daha konforlu bırakabilmek için bu kabin sistemleri, seperasyon sistemlerine dikey ve yatay taşıyıcıların bağlanabileceği, bağlantı ekipmanlarının olmasını tavsiye etmekteyiz. Rubi by’ın ürün segmentinde bu tür yapılar bulunmaktadır, isterseniz kalemlik, kağıtlık, isterseniz broşürlük gibi yapıları üzerine asabileceğiniz, geçme kanallara sahiptir. Yine kablolama ve diğer elektriksel çözümler için masa altında priz sistemi veya masa üstünde priz sistemi kullanılabilmektedir. Bu herhangi bir kablonun nereden geldiğini görmeden, prize kadar gelen kablolama çözümleri size genel kablo kirliliğinden biraz daha yalıtım sağlamaktadır. Ama sizin masanızdaki bilgisayarınız ve telefonunuz için kablo sonlandırmaları ve biriken kabloların masanın altında bir kablo tavasının toparlanması önemlidir. Hem insan güvenliği hem de genel çevresel görüntü açısından daha olumlu olmasını sağlamaktadır. Bunun için bizim Rubi by ürün segmentinde masa altı kablo tava sistemlerini önermekteyiz.

Eğer çok daha pratik çok daha kullanışlı çok daha dinamik bir masa sistemi tercih etmek istiyorsanız o zaman da masa altında metalden üretilmiş masa tablası kalınlığında özel çekmeceler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Hem kağıtlarınızı, kalemlerinizi hem kulaklıklarınızı koyabileceğiniz iyi bir çekmecedir. Bu yapı kasa taşıyıcınıza olan bağlantıyı da herhangi bir şekilde engellemeden ve size çalışma alanında çok başka bir konfor sunabilmektedir.

Bilgisayarlarınızın kullanabildiği yer eğer masa üstünde ise ve thin client gibi bir yapı olmayacaksa, bilgisayar kasa taşıyıcı ile masa altına, bilgisayarınızı yerden kesecek, herhangi bir şekilde ayak çarpma unsurlarını ortadan kaldırdığınız bilgisayar kasa taşıyıcılarını tavsiye etmekteyiz.

E-Bülten Aboneliği
Kampanya ve duyurular ile ilgili e-posta almak ister misiniz?
Grup Markalarımız

 

Sohbete başla...
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?